Jakie są właściwości paczuli?

0
498
olejek z paczuli
Olejek eteryczny z paczuli pozyskiwany jest z rośliny o nazwie brodziec paczulka |fot.: stock.adobe.com

Olejek eteryczny z paczuli charakteryzuje się bardzo specyficznym zapachem. Jest słodki, esencjonalny, bardzo głęboki i przypomina aromat drzewa i ziemi. To świetny środek przeciwgrzybiczny, przeciwbakteryjny oraz odkażający. Zresztą właściwości paczuli jest znacznie więcej. Poznajmy je wszystkie.

Czym jest paczula?

Olejek eteryczny z paczuli pozyskiwany jest z rośliny o nazwie brodziec paczulka. Ta rośnie w Azji i pochodzi z rodziny jasnotowatych. To kuzynka mięty, kocimiętki, macierzanki, szałwii oraz melisy. Olejek paczulowy charakteryzuje się orientalno-ziemistym zapachem, który kojarzy się z orientalnymi tkaninami. Od XIX wieku wykorzystywano go do zabezpieczania zwojów jedwabiu przed różnego rodzaju insektami. Olejek ten zyskał dużą popularność w przemyśle perfumeryjnym. Zapach balsamiczno-korzenny wykorzystuje się do dzisiaj do tworzenia różnego rodzaju zapachów. Warto również dodać, że olejek paczulowy uznaje się również za afrodyzjak.

Właściwości paczuli

Jakie są najważniejsze właściwości paczuli? Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na jego działanie odkażające, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Paczula działa także uspokajająco, antyutleniająco oraz antydepresyjnie. Sprawdza się również w zwalczaniu pasożytów. Olejek paczulowy reguluje system nerwowy oraz zdecydowanie go wzmacnia. Nic dziwnego, że preparat ten wykorzystywany jest w leczeniu depresji oraz różnego rodzaju dolegliwości wynikających z długotrwałego stresu. Preparat ten, ze względu na swoje właściwości przeciwzakaźne, antywirusowe oraz antyseptyczne, wzmacnia również odporność. Warto zatem stosować go profilaktycznie, aby zapobiegać rozwojowi infekcji.

Jak stosować olejek paczulowy?

Jak widzisz działanie olejku z paczuli jest bardzo szerokie. Warto wykorzystywać ten preparat również w leczeniu trądziku, egzemy czy innych dolegliwościach wymagających regeneracji skóry. Olejek można dodawać do oleju bazowego i wykorzystywać podczas masażu. Sprawdzi się również w kąpieli lub w formie kompresu. Olejek paczulowy to również doskonały środek do aromatyzacji pomieszczeń – można go wlać np. do dyfuzora. Środek ten dodawany jest również do balsamów i maseł do ciała. Oczywiście stanowi także składnik zapachowy perfum.

Olejek z paczuli – podsumowanie

Można nabyć go w aptekach, w sklepach zielarskich czy drogeriach internetowych. Sprawdź sklep internetowy klaudynahebda.pl. Kupując tutaj ten niezwykły środek masz pewność, że sięgasz po jego oryginalną i tym samym w pełni skuteczną wersję.

Materiał partnera