W dzisiejszych czasach wiele osób rozpoczyna niełatwą walkę ze zbędnymi kilogramami czy nieestetycznym cellulitem. Jednak nie w każdym przypadku można osiągnąć zadowalające rezultaty wyłącznie dzięki lekkostrawnej diecie oraz aktywności fizycznej. Na szczęście w redukowaniu takich niedoskonałości pomagają różne kuracje wyszczuplające i modelujące. Dużą popularnością cieszy się m.in. endermologia.
Masaż podciśnieniowy, wykonywany przy zastosowaniu urządzenia LPG, został opracowany przez Luisa Paula Guitay’a jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku. Obecnie do przeprowadzania zabiegów modelujących i wyszczuplających wykorzystywane są różne aparatury tej marki. W rezultacie, endermologia LPG sprawdza się przy niwelowaniu wielu niedoskonałości ciała. W szczególności chwalą ją osoby, które borykają się z cellulitem oraz lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową. Co warto wiedzieć o takim masażu podciśnieniowym, zanim zdecydujemy się z niego skorzystać?
Jak działa urządzenie masujące?
W przypadku endermologii LPG wykorzystuje się urządzenie wyposażone w głowicę z elektronicznie sterowanymi rolkami. Pisząc w dużym uproszczeniu, zabieg polega na mechanicznym masażu wybranych partii ciała. Wspomniana wcześniej głowica wytwarza podciśnienie oraz sprawia, że na skórze powstają fałdki – zwijane i rozwijane przez rolki, których kierunek i prędkość poruszania się mogą być regulowane. Warto też podkreślić, że sama nazwa „endermologia” jest zastrzeżona międzynarodowym patentem. Co za tym idzie, używa się jej wyłącznie w odniesieniu do urządzeń marki LPG. Ponadto, osoba poddająca się tej kuracji zawsze ma na sobie jednoczęściowy kostium ochronny. Taki strój pozwala zapobiec zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry.
Korzystny wpływ na sylwetkę, skórę i tkankę podskórną
W zależności od wybranego programu kuracji, technologia LPG sprawdzi się zarówno przy redukowaniu zbędnych kilogramów, jak i „skórki pomarańczowej”. W obydwu przypadkach istotny jest fakt, że masaż podciśnieniowy pobudza metabolizm skóry. To z kolei sprawia, że można dużo łatwiej pozbyć się komórek tłuszczowych z obszarów, które są oporne na lekkostrawną dietę i ćwiczenia fizyczne. Endermologia LPG wzmacnia bowiem tkankę łączną i pobudza organizm do szybszej przemiany materii. Dodatkowo, wykonanie masażu podciśnieniowego stymuluje układ limfatyczny, modeluje sylwetkę oraz wzmaga produkcję kolagenu i elastyny. Co ciekawe, urządzenie wyposażone w głowicę z elektronicznie sterowanymi rolkami można też wykorzystać do redukowania nowopowstałych rozstępów.
Ile czasu trwa pełna kuracja?
Endermologia LPG na pewno nie da spektakularnych efektów z dnia na dzień. To całkowicie bezinwazyjna i skuteczna kuracja wyszczuplająco-modelująca, która wymaga jednak cierpliwości. Duże zmiany w sylwetce i kondycji skóry są zauważalne po wykonaniu około 6-8 zabiegów. Natomiast najlepsze rezultaty uzyskuje się po odbyciu około 15-20 spotkań w gabinecie. Liczba wizyt zależy oczywiście od tego, jakie niedoskonałości ciała i skóry są redukowane, a także od stopnia ich zaawansowania czy indywidualnych predyspozycji organizmu. Ponadto, aby przyspieszyć osiągnięcie zadowalających rezultatów, jak również w celu ich późniejszego podtrzymania, warto zrezygnować z ciężkostrawnych potraw, pić co najmniej 2 litry wody dziennie oraz regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne.
Artykuł na temat endermologii LPG powstał we współpracy z warszawskim gabinetem kosmetycznym Qclinique.