Poznaj nasze TOP 5 najdziwniejszych hoteli w Polsce

0
2866
Dziwne hotele
Polska wręcz obfituje w niezwykłe hotele, w których spędzenie nocy będzie niezwykłym przeżyciem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

To, że w Paryżu, Londynie czy Barcelonie możesz przenocować na barce, z pewnością wiedziałeś. Tak jak to, że istnieje hotel, którego jedna połowa znajduje się w Szwajcarii, druga we Francji. Kiedy masz ochotę na nocleg w nietypowym miejscu, raczej szukasz za granicą. Tymczasem Polska wręcz obfituje w niezwykłe hotele, w których spędzenie nocy będzie niezwykłym przeżyciem. Oto 5 najdziwniejszych z nich.

Dziewiętnastowieczne Stare Kino Cinema Residence w Łodzi

To hotel, który klimatem powali największych fanów polskiej kinematografii. Znajduje się przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, w miejscu, gdzie przed końcem XIX wieku powstało pierwsze w Polsce stacjonarne kino. Taka lokalizacja zobowiązuje, a właściciele budynku świetnie się z tego zobowiązania wywiązali.

Obecnie w hotelu możesz zarezerwować jeden z 44 apartamentów. Każdy z nich jest urządzony w inny sposób, ale wszystkie łączą w sobie jedno – miłość do kina, zarówno polskiego, jak i światowego. Masz ochotę przenocować w pokoju, który przeniesie Cię do scenerii z filmu Casablanka? A może chcesz być jak Hans Kloss lub jeden z chłopców z załogi czołgu Rudy? Tutaj naprawdę możesz poczuć się jak w kinie. I to nie tylko ze względu na dekoracje, lecz także na fakt, że obsługa podaje popcorn, a codziennie o 20:00 odbywają się seanse filmowe dla gości.

Szuflandia w Wiśle – blisko przyrody

Niezwykłość hotelu Szuflandia w Wiśle nie jest związana z jego klimatem czy sposobem funkcjonowania. Można uznać, że w zasadzie pod tym względem jest podobny do innych. O jego wyjątkowości przekonasz się jednak, oglądając zdjęcia. Ma po prostu niezwykłą formę – w specjalnie zaprojektowanych wypustkach, ozdobionych ogromnym oknem, znajdują się łóżka. Dzięki temu ciągle możesz rozkoszować się przepięknym widokiem otoczenia i przyrody w pobliżu.

Do Szuflandii przyjeżdżają osoby, które marzą o przebywaniu blisko natury. Hotel znajduje się w Wiśle, jest więc umiejscowiony wśród najpiękniejszego beskidzkiego krajobrazu. Zbudowany na stoku góry Kiczera, pozwala obserwować wspaniałe lasy i pobliski potok.

Sztuka przez duże „S” – Blow Up Hall w Poznaniu

BlowUp Hall to nie jest hotel. A raczej nie tylko. To przede wszystkim dzieło sztuki w nowoczesnym wydaniu. Innowacyjne technologie, interaktywne dzieła – to wszystko sprawia, że pobyt w tym hotelu jest osobistym doświadczeniem eksperymentu artystycznego. W środku znajdują się interaktywne instalacje, które zostały zainspirowane „Blow Up” Michelangelo Antoniniego.

Hotel znajduje się w postindustrialnym budynku Stary Browar, jednak jego wnętrze niczym nie przypomina zewnętrznej części. Wystrój hotelu spokojnie można określić jednym słowem – luksus. Możesz w nim spotkać dzieła najlepszych światowych artystów, jednak nie ma to nic wspólnego z wystawą muzealną. Wnętrza są awangardowe i dość ekscentrycznie zaprojektowane, a każde z nich ma za zadanie dostarczać gościom niezwykłych przeżyć wynikających z obcowania ze sztuką.

Klimatyczne Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu

Nowosądeckie Miasteczko Galicyjskie to dopiero miejsce z klimatem! Jest to kompleks budynków muzealnych. W momencie wejścia do niego automatycznie przenosisz się o dziesiątki lat wstecz i znajdujesz się w XIX-wiecznej Galicji. Oryginalne, małomiasteczkowe zabudowy z tego czasu, a także wnętrza wyposażone w starym stylu, zgodnie z przekazami z epoki – to naprawdę robi ogromne wrażenie.

Na terenie Miasteczka Galicyjskiego znajduje się hotel, którego aranżacja także odpowiada całemu klimatowi miejsca. Możesz spędzić noc w budynku ratuszu lub wynająć pokój w oryginalnej żydowskiej gospodzie, gdzie uraczą Cię tradycyjnymi galicyjskimi potrawami, w których zauważysz wpływy zarówno polskiej, jak i austrowęgierskiej kuchni. Niezwykle klimatyczne miejsce, w którym naprawdę można się poczuć jak dziewiętnastowieczny mieszczanin.

Postindustrialny Młyn Jacka w Jaroszowicach

Młyn Jacka to wyjątkowa nazwa wyjątkowego hotelu. Cała historia zaczęła się w XIX wieku, gdy jego pierwszy właściciel i budowniczy wygrał milion cegieł i postanowił zbudować z nich fabrykę kołków do butów. Fabryka została przemieniona w młyn, młyn w hotel… ale cegły pozostały na swoim miejscu. To one są nośnikiem historii i niezwykłości tego miejsca.

Z zewnątrz Młyn Jacka wygląda jak standardowa fabryka z XIX wieku – duży budynek z czerwonej cegły o wysokich oknach. Szklane wstawki nadały mu nowoczesnego charakteru, ale nie zatarły jego wyjątkowej historii. Wnętrza za to są szczytem luksusu, elegancji i nowoczesnego minimalizmu. Odpoczynek w nich to doświadczenie niezwykłej wytworności, a to wszystko w szalenie modnym, postindustrialnym stylu.

Nocleg w takich miejscach może budzić naprawdę wiele emocji. Od zachwytu, aż do obaw. Na stronie travelist.pl znajdziesz dokładne opisy i cenniki zarówno tych hoteli, jak zapoznasz się z ofertą takich „zwyczajnych”, w których zderzenie z przeszłością na pewno Ci nie grozi.


Materiał partnera zewnętrznego