Większość pracowników jest przekonana, że ciągłe dokształcanie się jest potrzebne do dalszego rozwoju kariery zawodowej. Część osób uważa, że w awansie lub zmianie pracy na lepiej płatną pomoże im przede wszystkim zdobycie kolejnych certyfikatów i dyplomów. W rzeczywistości znacznie istotniejsza jest jednak możliwość uzupełnienia i poszerzenia swojej wiedzy oraz podniesienia kwalifikacji – to właśnie to jest bowiem najistotniejsze z punktu widzenia pracodawcy.
Studia podyplomowe to szansa na zdobycie praktycznych umiejętności
Wiele osób marzy o coraz lepszych zarobkach i zajmowaniu wysokich, prestiżowych stanowisk. Pomóc mogą w tym m.in. studia podyplomowe – i nie chodzi wyłącznie o uzyskanie kolejnego dyplomu ukończenia uczelni. Dla pracodawcy najistotniejsze jest to, czego pracownik nauczy się na zajęciach, a nauczyć może się sporo – zwłaszcza, jeśli wybierze uczelnię, która stawia przede wszystkim na praktykę. Taką zasadę przyjął m.in. Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław (dawniej Dolnośląska Szkoła Wyższa), prowadząca studia podyplomowe z obszaru prawa i administracji, zarządzania i coachingu, informatyki i marketingu, a także psychologii czy pedagogiki (z pełną listą kierunków można zapoznać się na https://www.dsw.edu.pl/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe). Uczestnicy, w ramach nauki na wybranym kierunku, biorą udział w różnego rodzaju warsztatach, grach biznesowych, rozwiązują liczne case studies, a także zdobywają wiedzę na temat prowadzenia działalności gospodarczej. W efekcie nie tylko poszerzają i uzupełniają posiadaną już wiedzę, ale też podnoszą swoje kwalifikacje i zdobywają zupełnie nowe umiejętności, dzięki którym mogą stać się specjalistami w swojej dziedzinie lub przebranżowić się.
Studia podyplomowe Wrocław: dodatkowe uprawnienia i szkolenia
Warto też dodać, że uczestnicy wielu kierunków prowadzonych przez Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu mają możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji, certyfikatów i uprawnień. To niezwykle istotne, ponieważ niektóre zawody wymagają właśnie ukończenia specjalistycznych studiów podyplomowych. Oprócz tego każdy uczestnik „podyplomówki” w Uniwersytecie DSW – niezależnie od kierunku – może bezpłatnie wziąć udział w czterech dodatkowych szkoleniach:
– Savoir-vivre w miejscu pracy.
– Budowanie kultury informacji zwrotnej.
– Podróż bohatera. Wyznaczanie celów osobistych i zawodowych metodą coachingową.
– Współpraca międzypokoleniowa. Jak ze sobą rozmawiać, czego oczekiwać, jak się uzupełniać.
Szkolenia mogą pomóc uczestnikom w jeszcze lepszym funkcjonowaniu w środowisku pracy. Wiedza wyniesiona z tych dodatkowych zajęć może również pozwolić na wyeliminowanie popełnianych wcześniej błędów.
Podsumowując, na studia podyplomowe warto zatem patrzeć nie tylko przez pryzmat możliwości zdobycia kolejnego dyplomu, ale przede wszystkim – wiedzy i umiejętności. To właśnie one są potrzebne, by móc rozwijać swoją karierę zawodową.
Artykuł sponsorowany