Manekin do prasowania oraz suszarka przemysłowa – co musisz o nich wiedzieć, kiedy otwierasz swoją pralnię?

0
1153
czarno białe zdjęcie żelazko obok uprasowanego ubrania
Kiedy klient oddaje do naszej pralni swoje ubranie, oczekuje, że nie tylko otrzyma je po prostu perfekcyjnie wyprane i wyczyszczone, ale również idealnie wyprasowane | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pralnie wodne oraz chemiczne to przedsiębiorstwa, których ilość w Polsce zdecydowanie rośnie. Wielu Polaków cały czas decyduje się na ich zakładanie, bowiem popyt na takie usługi zdecydowanie rośnie, zwłaszcza w dużych miastach. Aby jednak móc zakładać swoją pralnię, warto zdobyć podstawową wiedzę o sprzęcie, który będzie nam potrzebny. Dzisiaj opiewamy Wam więcej o manekinach do prasowania (zwanych również formującymi) oraz o suszarkach przemysłowych. Zapraszamy do lektury!

Manekiny do prasowania/manekiny formujące – co musisz o nich wiedzieć?

agregat chemiczny
fot.: materiał partnera

Kiedy klient oddaje do naszej pralni swoje ubranie, oczekuje, że nie tylko otrzyma je po prostu perfekcyjnie wyprane i wyczyszczone, ale również idealnie wyprasowane. Tyczy się to zarówno pralni wodnych, jak i również pralni chemicznych. W takim przypadku konieczne jest więc wdrożenie w naszej pralni odpowiednich procedur oraz zakup urządzeń, które pomogą nam prasować ubrania naszych klientów.Najbardziej powszechnym rozwiązaniem są oczywiście stoły prasowalnicze, jednak wiele pralni decyduje się obecnie na wdrożenie właśnie manekinów do prasowania.

Największymi zaletami takich manekinów są:

  • czas prasowania – jest on znacznie krótszy, niż w przypadku korzystania ze stołu prasowalniczego,
  • jakość – manekiny prasowalnicze sprawdzają się znacznie lepiej niż tradycyjne stoły, przez co odzież prasowana za ich pomocą prezentuje się naprawdę znakomicie i zawsze jest wyprasowana idealnie, znacznie dokładniej, niż gdybyśmy wykorzystali właśnie stoły prasowalnicze,

Działanie manekinów formujących opiera się na naprzemiennym wydmuchiwaniu ciepłego oraz zimnego powietrza, przy jednoczesnym zmienianiu ciśnienia. Pracownik pralni umieszcza ubranie na manekinie, same manekin jednak cały czas znajduje się w specjalnie przygotowanej do tego szafie. W niej również znajduje się wytwornica pary – to kolejny sprzęt, w który musi zostać wyposażona nasza pralnia.

Po zamknięciu szafy, manekin do prasowania zaczyna działać. Powietrze zostaje wydmuchiwane, ciśnienie się zmienia – sprawia to, że odzież zostanie wyprasowana naprawdę idealnie, do tego nawet w przypadkach, gdy były to naprawdę bardzo trudne zagniecenia!

Zachęcamy do tego, aby w obecnych czasach manekin prasowalniczy nie był dla nas jedynie dodatkiem, ale po prostu sprzętem obowiązkowym. Dzięki temu będziemy mogli skutecznie konkurować z innymi pralniami – w końcu każdy z klientów będzie chciał otrzymać idealnie wyprasowane ubrania, które będzie mógł powiesić w szafie i wyciągnąć, gdy będzie potrzebne.

Jeżeli zastanawiamy się nad kupnem manekinów formujących do naszej pralni, zachęcamy do sprawdzenia oferty firmy Sovrana – oferuje ona nie tylko sprzęt nowy, ale również używany.

Suszarki przemysłowe – co musisz o nich wiedzieć?

Suszarki przemysłowe to urządzenia, które koniecznie powinny znaleźć się w naszych pralniach wodnych. Ich zadaniem jest oczywiście wysuszenie ubrań naszego klienta – to sprzęt, który sprawdzi się zarówno w pralniach standardowych, jak i również tych samoobsługowych, w których klienci sami, najczęściej przez cała dobre, mogą prać swoje ubrania.

Suszarki najczęściej wykorzystują naturalny przepływ powietrza. Jest ono nagrzane przez nagrzewnicę, w którą wyposażona jest dana suszarka. Powietrze przepływa przez bęben, w którym znajdują się mokre ubrania naszego klienta. Tam też jest suszone. Zimne powietrze standardowo jest pobierane z pomieszczenia, w którym działa dana suszarka przemysłowa.

Pamiętajmy, że jednym z najważniejszych parametrów każdej suszarki jest jej ładowność. Im będzie ona większa, tym więcej ubrań będziemy mogli suszyć w niej w tym samym momencie. Ładować takich suszarek warto dopasować do ładowności naszych pralek – na pewno wielu zdenerwowałoby się na fakt suszenia ubrania na kilka razy, podczas gdy udało się je uprać za jednym razem. Tyczy się to zwłaszcza przypadków pralni samoobsługowych.

Pamiętajmy, że suszarki, z których korzystamy, mogą być wyposażone w dodatkowe sprzęty oraz udogodnienia, do których zaliczamy m.in.:

  • Rewers bębna – dzięki niemu bęben będzie poruszał się w lewo oraz prawo. Taki ruch sprawia, że podczas osuszania tkaniny znajdujące się w suszarce będzie mniej skręcone.Suszarki przemysłowe oraz manekiny do prasowania to jedynie fragment tego, co potrzebne będzie w naszej pralni. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o sprzęcie pralniczym, o całym biznesie a może o możliwości zakupu renomowanego sprzętu pralniczego ? W tym celu zachęcamy do odwiedzenia strony Sovrana.pl – czekają tam na Was pracownicy, którzy od lat pomagają swoim klientom prowadzić i zakładać swoje pralnie na terenie całej Polski!
  • Schładzanie ubrań po suszeniu – jest to tzw. funkcja „cool down” a jej zadaniem jest stopniowe obniżanie temperatury suszonych ubrań po suszeniu. Dzięki temu, gdy będziemy wyjmować je z szukarki, będą już odpowiednio chłodne. Sprawi to, że ubrania i tkaniny nie będą narażone na tzw. „szok termiczny”. W jego przypadku narażenie ciepłych ubrań na niską temperaturę może sprawić, że będzie się on np. wykurczać. To zjawisko, którego zdecydowanie chcemy uniknąć!
  • Czujnik wilgotności – czujnik wilgotności sprawia, że wiemy, do jakiego poziomu zostało wysuszone dane ubrania. Umożliwia to odpowiednie ustawienia czas suszenia – nie może być on zbyt długi! Bez czujnika wilgotności również można ustawić czas suszenia, lecz jego precyzyjne i właściwe dobrania staje się zadaniem znacznie trudniejszym.