Czy warto ubezpieczyć dziecko?

0
1336
dziecko bawiące się klockami
Najczęstsze uszczerbki na zdrowiu u dzieci to złamane kończyny, potłuczenia czy nawet wstrząs mózgu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dzieci są ciekawe świata i często nie słuchają rodziców, bo chcą odkrywać go po swojemu. Powiedzenie „najwięcej wypadków zdarza się w domu” niestety jest prawdziwe. Nawet upadek na dywan czy potknięcie się na ostatnim schodku może przynieść przykre konsekwencje. Dla każdego rodzica zdrowie i bezpieczeństwo dziecka są najważniejsze. Dlatego każdy powinien rozważyć dodatkowe ubezpieczenie dziecka. Obecnie można znaleźć wiele różnych polis: NNW, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie oszczędnościowe czy nawet OC dla dzieci uprawiających sporty. Zazwyczaj jednak zastanawiamy się, czy w ogóle warto zawrzeć dodatkowe ubezpieczenie.

Złamana ręka dziecka może cię kosztować nawet 4000 złotych

Najczęstsze uszczerbki na zdrowiu u dzieci to złamane kończyny, potłuczenia czy nawet wstrząs mózgu. Nie muszą to być zdarzenia groźne w skutkach. Jednak mogą się okazać bardzo kosztowne dla rodziców. Chyba nikt się nie spodziewa, że złamana ręka dziecka będzie wymagać leczenia za kwotę nawet 4000 złotych! Przecież potrzebuje jedynie konsultacji lekarza, prześwietlenia i założenia gipsu! Skąd takie koszty? Niestety leczenie na tym się nie kończy, zwłaszcza gdy dochodzą koszty rehabilitacji czy konsultacji specjalisty. A jeśli do wypadku doszło w związku z uprawianiem sportu i inna osoba też została poszkodowana, a my nie mamy OC dla dziecka, to koszty rosną jeszcze bardziej – trzeba pokryć koszty leczenia i odszkodowania drugiej osoby uczestniczącej w wypadku. Warto wybrać ubezpieczenie NNW i OC choćby po to, by ograniczyć koszty leczenia.

Ile kosztuje leczenie dziecka?

Nie można określić konkretnej kwoty za leczenie danego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Dla rodziców zdrowie dziecka jest bezcenne i wydadzą na nie każdą złotówkę, którą mają. Jednak wybierając ubezpieczenie, wcale nie trzeba nic płacić. Oprócz składki, która jest relatywnie niska w porównaniu z kosztami leczenia.

Można powiedzieć, że według statystyk dzieci w wieku od 3 do 8 lat chorują nawet 6–8 razy w ciągu roku. Oczywiście w większości przypadków będą to po prostu dolegliwości jak angina czy przeziębienie. Niestety trzeba się też liczyć ze złamaniami, które są droższe w leczeniu, a także wymagają potem rehabilitacji, aby przywrócić sprawność złamanej kończyny.

Żaden rodzic nie chce o tym myśleć, ale może się zdarzyć, że potrzebny będzie również pobyt w szpitalu. A ile kosztuje pobyt w szpitalu dziecka? To zależy. Przy zatruciu pokarmowym dziecko ze szpitala może wyjść nawet na drugi dzień, ale zdiagnozowanie poważnej choroby może sprawić, że dziecko będzie musiało zostać na dłużej. A tym samym i rodzic przy jego łóżku. Co również wygeneruje dodatkowe koszty.

Ubezpieczenie dziecka chroni od wielu rzeczy

Polisa ubezpieczeniowa dla dziecka może obejmować bardzo dużo zdarzeń. Od następstw nieszczęśliwych wypadków po ubezpieczenie oszczędnościowe, które pozwoli odkładać na jego przyszłość. Wybierając ubezpieczenie dziecka, warto wybrać zakres ochrony, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Można zawrzeć dodatkową umowę do swojej polisy na ochronę dziecka lub też przy okazji zawierania polisy dla dziecka, zawrzeć umowę dla siebie, aby cała rodzina była ubezpieczona.

W większości wybieramy ubezpieczenie, aby mieć spokój ducha. Nawet jeśli nic się nie stanie i dziecko nie choruje, wiemy, że mamy ochronę i wsparcie ubezpieczyciela. A kiedy zdarzy się jakiś wypadek czy nagła choroba, możemy od razu zadzwonić na linię assistance i tam zostaniemy poinstruowani, co mamy robić albo która czynna przychodnia jest najbliżej.

Można też wykupić ubezpieczenie obejmujące ochronę dziecka w Polsce, Europie czy na całym świecie. Jeśli dużo podróżujemy z dziećmi, warto wybrać pakiet międzynarodowy, zamiast na każdą podróż i tak dodatkowo wykupować ubezpieczenie.

Każdy rodzic musi sam podjąć decyzję, czy i od czego ubezpieczyć dziecko, ale nie da się ukryć, że kupując polisę, zachowamy się racjonalnie i odpowiedzialnie. Nikt nie liczy na to, że polisa będzie potrzebna, ale może się okazać, że przyda się w najmniej oczekiwanym momencie.


Materiał partnera zewnętrznego