Zdrowa opalenizna w 2023 roku… Czy to możliwe?

0
557
samoopalacz zdrowa opalenizna
Odpowiednio dobrany samoopalacz o dobrym składzie zapewni Ci estetyczną, naturalnie wyglądającą opaleniznę o każdej porze roku | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Świadomość dotycząca tego, że wielogodzinne opalanie się na słońcu jest niezdrowe, wciąż rośnie. Dzięki temu wiele osób używa kremów SPF, a także szuka alternatyw, które pozwolą zadbać o estetyczny kolor skóry, a jednocześnie nie ryzykować poważnymi powikłaniami. Sprawdź, jak w zdrowy sposób opalić skórę, a także jak zrobić to krok po kroku.

Zdrowa opalenizna za pomocą balsamu samoopalającego

Balsam samoopalający jest alternatywą dla kilkugodzinnego leżenia na słońcu czy wizyt w solarium, które także wiążą się z narażeniem skóry na promieniowanie UV. Kosmetyk może być wykorzystywany zarówno na co dzień, jak i okazjonalnie, np. przed wyjazdem na wakacje.

Odpowiednio dobrany produkt pozwoli zadbać o estetyczny wygląd skóry, przyjemny zapach, a także naturalny odcień opalenizny. Może być stosowany na praktycznie każdą część ciała. W sklepach znajdziesz bowiem samoopalacze do nóg, rąk czy twarzy.

Jak wybrać dobry samoopalacz?

Wybierając konkretny produkt, zwróć uwagę przede wszystkim na skład samoopalacza. Bezpieczne, a jednocześnie skuteczne, są te kosmetyki, które zawierają przede wszystkim naturalne składniki w odpowiednich proporcjach. Dzięki temu produkt ma nie tylko właściwości brązujące, ale przede wszystkim pozytywnie oddziałuje na skórę: nawilża ją i chroni przed przesuszeniem.

Co więcej, naturalny kosmetyk będzie miał również przyjemny zapach. Ten jest z kolei rzadko spotykany w syntetycznych produktach, które dla wielu osób są trudne do zniesienia z powodu charakterystycznej woni.

Warto także zastanowić się, na jakich składnikach w samoopalaczu Ci zależy. Dobrą propozycją są produkty, które zawierają wyciągi z owoców, ziół, a także masła czy olejki. Wówczas balsamy ciekawie pachną, skutecznie zmieniają odcień skóry, a także są przyjemne w użytkowaniu.

Najważniejsze zalety naturalnego samoopalacza

Balsamy brązujące o naturalnym składzie zapewniają:

  • pozytywny wpływ na stan skóry — brązujące balsamy nie przesuszają naskórka, a dodatkowo go nawilżają;
  • przyjemny zapach — produkt przyjemnie pachnie, a dzięki szerokiemu wyborowi różnych wersji możesz wybrać ten, którego składniki najbardziej Ci odpowiadają;
  • przyjemną i bezpieczną aplikację — produkt nadaje naturalny odcień opalenizny, a odpowiednio stosowany nie brudzi pościeli czy ubrań;
  • naturalny efekt — odpowiednio dobrany skład produktu sprawia, że opalenizna nie wygląda sztucznie. Dopasowuje się również do różnych typów urody;
  • rozbudowane możliwości stosowania — samoopalacze z naturalnym składem można stosować na twarz, nogi, ramiona czy w okolice bikini.

Wybierając konkretny produkt, sprawdź jego skład. Zapoznaj się z konkretnymi substancjami aktywnymi, a także ich sposobem działania. To pozwoli Ci wybrać balsam dla siebie. 

Jak aplikować samoopalacz krok po kroku?

Aplikacja samoopalacza powinna przebiegać w następujących krokach:

  1. Depilacja skóry — przed zaaplikowaniem preparatu zastosuj depilację.
  2. Peeling skóry — złuszcza martwy naskórek, aby opalenizna dobrze wyglądała.
  3. Aplikacja samoopalacza — należy równomiernie rozprowadzić produkt na skórze.
  4. Nawilżenie w kolejnych dniach — w celu odżywienia skóry możesz wykorzystać naturalne serum do twarzy, balsam do ciała bądź krem.

Odpowiednio dobrany samoopalacz o dobrym składzie zapewni Ci estetyczną, naturalnie wyglądającą opaleniznę o każdej porze roku. Możesz stosować go na co dzień i od święta, ponieważ nie tylko zmienia delikatnie odcień skóry, ale także dba o jej pielęgnację.

Materiał partnera zewnętrznego