Sypialnia to dla wielu osób najważniejsze pomieszczenie w domu czy mieszkaniu. Tu odpoczywają po ciężkim dniu i relaksują się w wolnych chwilach. To świątynia ich prywatności.
Wiele osób traktuje sypialnię jako pomieszczenie szczególne i nie wpuszcza do niego odwiedzających ich gości. W niektórych domach lub mieszkaniach jest ono zamykane na klucz, aby nikt nie wszedł do niego nawet przypadkiem. I nie chodzi o jakieś przechowywane w nim sekrety, ale o to, że jest to miejsce bardzo intymne. Dlatego też poświęcamy jego urządzaniu wiele uwagi. I nie ma znaczenia metraż. Zrelaksujemy się nawet w bardzo małej sypialni. Oto kilka prostych pomysłów, jak ją urządzić.
Jak wybrać łóżko do małej sypialni?
Najważniejszym, absolutnie niezbędnym meblem w sypialni bez względu na jej wielkość, jest łóżko. Czym kierować się przy jego wyborze? Przede wszystkim musi się zmieścić w pomieszczeniu, do którego zostało zakupione i dodatkowo pozostawić wolną przestrzeń, aby mieszkańcy mogli wstawić dodatkowe meble i mieć swobodę poruszania się. W przypadku małej sypialni może to być wersalka lub rozkładana sofa. Jeśli jednak metraż na to pozwoli, najwygodniejszą opcją będzie łóżko z materacem. W sprzedaży dostępne są materace piankowe i droższe od nich sprężynowe. Droższe, ale równocześnie bardziej trwałe. Najbardziej nowoczesną odmianą materacy sprężynowych są tzw. materace kieszeniowe. Każda ze sprężyn znajduje się w nich w osobnej kieszeni, stąd też nazwa. To dodatkowo zwiększa odporność na odkształcenia. Gdy lubimy przed snem czytać lub oglądać telewizję, warto wybrać łóżko z zagłówkiem, o który będziemy mogli się wygodnie oprzeć. Jeśli mamy dostatecznie dużo miejsca w sypialni, obok łóżka możemy umieścić szafkę nocną. Warto też wstawić choćby najmniejszą szafę na ubrania.
Takie nieruchomości na sprzedaż można znaleźć pod linkiem https://gethome.pl/domy/na-sprzedaz/tychy/
Kolory sprzyjające relaksowi i odpoczynkowi w sypialni
Bardzo ważna dla atmosfery naszej małej sypialni jest barwa ścian. Aby pomieszczenie wydawało się większe niż w rzeczywistości wybierzmy kolory jasne – od białych po pastelowe. W przypadku pokoju długiego i wąskiego warto krótszą ścianę pokryć fototapetą panoramiczną, która da wrażenie dodatkowej przestrzeni. Dobrym rozwiązanie jest również pomalowanie krótszych ścian na ciemniejszy kolor a dłuższych na jaśniejszy. W niskiej sypialni zamiast wiszącej lampy sufitowej lepiej sprawdzi się plafon, sufitowa listwa LED lub kinkiety na ścianie. To ostatnie rozwiązanie jest wygodne również z tego powodu, że możemy zapalać i gasić je nie wstając z łóżka. Warto pomyśleć także o ściemniaczu. Można zainstalować go w kontakcie, ale wygodniejsze i przede wszystkim nowocześniejsze są regulatory natężenia światła sterowane pilotem.
Świeże powietrze w sypialni
Każdy chciałby nawet w najmniejszej sypialni oddychać świeżym powietrzem. Dlatego warto wstawić do niej rośliny doniczkowe. Najlepiej takie, które rośliny, które mają odwróconą fotosyntezę, czyli nocą, gdy my śpimy, one wytwarzają tlen. Dzięki temu pomagają dotleniają nasz organizm i nawilżają powietrze. Może to być bluszcz, aloes, zielistka lub nefrolepis (bardziej znany jako paprotka). Będą nie tylko pięknie wyglądać, ale też doskonale wpłyną na atmosferę w tym niezwykłym miejscu, jakim jest nasza sypialnia.
Gdy podejdziemy do urządzania sypialni profesjonalnie i poświęcimy temu trochę czasu, stworzymy wnętrze, które samym swoim widokiem wpłynie na nas relaksująco i odprężająco. Bo o to przecież w sypialni chodzi, nawet w tej najmniejszej.
Opracowanie GetHome.pl
Materiał partnera zewnętrznego