Układ łazienki nie zawsze pozwala na montaż zarówno wanny jak i prysznica. Najczęściej, kierując się praktycznością, stawia się na prysznic. Na szczęście na rynku dostępne są rozwiązania, które pozwalają na połączenie jednego i drugiego, nie zajmując jednocześnie znacznej przestrzeni. Łączą one ze sobą wygodę, którą daje prysznic, z relaksem, który zapewnia wanna. Jakie to rozwiązania?
Co wybrać – prysznic czy wanna?
Nie wszyscy mają to szczęście, że w łazience może być wanna i prysznic obok siebie. Często należy podjąć decyzję i wybrać jedno z nich. Zazwyczaj remontujący decydują się na prysznic zamiast wanny. W bloku, który został wybudowany lata temu, można spotkać się jeszcze z wanną w łazience, która zbudowana jest przy ścianie. Ich dzisiejszy odpowiednikiem są wanny narożne. Różnią się tym, że są znacznie większe i wygodniejsze. Na rynku znajdziemy takie z hydromasażem czy specjalnymi stopniami. Z hydromasażem dostępne są jednak także kabiny prysznicowe. Czy zatem kabina zamiast wanny będzie dobry rozwiązaniem? To wszystko zależy od wielkości łazienki i instalacji hydraulicznej. Instalacją nie trzeba się przejmować, jeżeli decyzję na tematy tego, czy wybrać prysznic, czy wannę, podejmuje się na etapie remontu generalnego, w którym przebudowie ulegają również sieci sanitarne lub budowy domu. Ważne są również preferencje mieszkańców. Dla niektórych nieocenione będą chwile pełne ciszy i relaksu wannie, inni wolą spędzać minuty, stojąc pod bieżącą wodą. Jak znaleźć konsensus?
Wanna z prysznicem – rozwiązanie szyte na miarę
Jednym z rozwiązań, które można w takiej sytuacji zastosować, jest wanna z baterią prysznicową i odpowiednią słuchawką. Rodzi to jednak pewne problemy – zachlapana łazienka, kamień, który osadza się na każdej części armatury łazienkowej. Można w takiej sytuacji zamontować zasłonę, która ograniczy rozpryskiwanie się wody. Wanny z taką zasłoną wcale nie muszą być nieestetyczne. Wanny wolnostojące w ofercie sklepu Komfort, do których można dobrać stylową osłonę, mogą stanowić niezwykłą ozdobę łazienki urządzonej w każdym stylu.
Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że zasłonę można zdjąć w każdej chwili i cieszyć się zaletami wanny wolnostojącej. Ponadto – w zależności od wystroju – zasłonki można wymieniać i wybierać taką, która najbardziej będzie pasować do wystroju.
Wanno-prysznic – hit czy kit?
Jednym z nich może być wanno-prysznic. Świetnie sprawdzi się w miejscach, w których jest niewiele wolnej przestrzeni. To wanna i prysznic w jednym, dzięki czemu nie trzeba instalować nowych urządzeń w łazience. Wanno-prysznice montuje się najczęściej przy ścianie lub bezpośrednio w rogu łazienki. Takie rozwiązanie sprawia, że w łazience jest więcej miejsca, dzięki czemu można ją aranżować w taki sposób, by odpowiadała potrzebom użytkowników.
Jej niezwykły wygląd świetnie będzie wyglądać w łazienkach w stylu nowoczesnym, jednak z odpowiednio dobranymi dodatkami stanowić będzie ciekawy element w łazience. Zatem odpowiadając na pytanie – wanno-prysznic, to zdecydowanie hit – to wanna wolnostojąca i prysznic w jednym!
Jak zrobić prysznic z wanny?
Brodzik zamiast wanny czy kabina zamiast wanny? Już nie trzeba wybierać! Kabina prysznicowa przy wannie, a właściwie na niej, to możliwość, które zapewniają parawany nawannowe. Na rynku dostępne jest tyle rodzajów parawanów, że bez problemu dobierze odpowiedni do wanny. Można wybierać nie tylko spośród rozmiarów – dostępne są również różne formy, kształty i kolory. Niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzona łazienka – bez wątpienia znajdzie się taki, który będzie do niej pasować. Już nie trzeba się zastanawiać, czy wanna i prysznic obok siebie nie zagracą łazienki.
Niska wanna z prysznicem czy mała wanna z prysznicem jest często nietrafionym rozwiązaniem. Trudno jest w pełni korzystać z dobrodziejstw wanny w przypadku takiej armatury. Jak widać na podstawie powyższych przykładów, nie trzeba zamieniać prysznica na wannę – można korzystać z jednego i drugiego, mając tylko jedno urządzenie.
Materiał partnera