Frezarka do skórek – jakie są frezy?

0
1117
frezarka do paznokci
Praca z frezarką nie jest specjalnie trudna lub wymagająca, dobrze jednak mieć odrobinę wprawy | fot.: materiał partnera

Czym jest frezarka do skórek? Do czego służą frezy i jak się z nimi obchodzić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Frezarka do skórek i paznokci – co to takiego?

Frezarka do skórek to niewielkie i dość proste w użytkowaniu urządzenie, które ma bardzo szerokie zastosowanie. Frezarka do skórek i paznokci pozwala bowiem m.in. usunąć stary manicure hybrydowy, akrylowy lub żelowy, opracować płytkę paznokcia, a także skórki. Ponadto frezarki zazwyczaj przeznaczone są do profesjonalnego użytku, w rzeczywistości jednak wiele z nas ma w domu tego typu sprzęt na własny użytek. Dzięki temu możesz samodzielnie tworzyć niezwykłe kompozycje na swoich paznokciach, które sprawdzą się w każdych okolicznościach. Do każdej frezarki niezbędne są specjalne nakładki, czyli frezy – to one służą do bezpośredniej pracy z paznokciami lub skórkami.

Frezarka do skórek i paznokci – jak wybrać frezy?

Frezy dostępne na rynku, podobnie jak pilniki, mają gradację – należy dopasować ją do tego, z czym faktycznie zamierzasz pracować. Aby ułatwić dobranie frezów, poziom gradacji często oznaczony jest kolorowymi paskami na nóżce freza. Umownie im jaśniejszy kolor, tym gradacja jest mniejsza, czyli najłagodniejsze są frezy żółte, następnie czerwone, niebieskie, zielone i czarne. Oznaczenia dwukolorowe odwołują się natomiast do gradacji pośrednich. Pamiętaj jednak, aby oprócz gradacji zwrócić też uwagę na ziarnistość freza.

Planując zakup frezarki do skórek i paznokci, musisz wiedzieć, że frezy są podzielone zależnie od ich przeznaczenia. Dlatego też możesz nabyć m.in. frezy do skórek, zrogowaceń, paznokci naturalnych, paznokci sztucznych czy polerki. Przy zastosowaniu każdego z nich znaczenie mają również indywidualne preferencje – po prostu w czasie pracy musisz czuć się komfortowo. Wśród dostępnych na sklepowych półkach lub w sieci frezów poszczególne modele różnią się między sobą także materiałem wykonania. Do wyboru są m.in. frezy ceramiczne, diamentowe, z węglika spiekanego, gumowe, kamienne, filcowe i wiele innych. Nie zapominaj, że frezy dotykają naszych paznokci i skóry, dlatego muszą być wykonane z trwałych surowców, które przy tym są bezpieczne w użytkowaniu. Przed zakupem możesz poczytać także o czyszczeniu, sterylizacji i dezynfekcji frezów.

Praca z frezarką nie jest specjalnie trudna lub wymagająca, dobrze jednak mieć odrobinę wprawy. Dlatego najlepiej na początek spróbuj kilka razy uruchomić urządzenia w chwili, gdy Twoje paznokcie nie muszą wyglądać perfekcyjnie. Prędkość obrotów dopasuj do swoich umiejętności. Delikatnie przyłóż frez do płytki paznokcia i równomiernymi ruchami przesuwaj końcówkę od skórek do brzegu paznokcia. Pamiętaj, aby nie przyciskać zbyt mocno elementu do powierzchni. Jeśli nie masz pewności, w jaki sposób obchodzić się z frezarką, obejrzyj filmiki w internecie lub poproś o pomoc bardziej doświadczoną koleżankę. Samodzielne robienie paznokci w domu nie tylko może być bardzo przyjemne, ale do tego jest sporą oszczędnością – szczególnie w dłuższej perspektywie czasowej. I jedynym Twoim ograniczeniem będzie własna wyobraźnia!

Materiał partnera